KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15741015
nr 1574 1015
Aleksander Ristmägi
(1902-1972), Sverige
Blyerts, Kortspelare. Signerad, daterad -52. Bildmått: 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Aleksander Ristmägi, estländsk-svensk målare och tecknare född 1902, död 1972.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 18:36:58
3.000 kr
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
5.800 kr
- Klassiska
30 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Aleksander Ristmägi
Läs mer om Aleksander Ristmägi